هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست و چه مشکلات پوستی را برطرف می‌کند؟

پیری اجتناب‌ناپذیر است و می‌تواند عوارض زیادی به بدن وارد کند. کمتر از یک دهه قبل افراد برای از بین بردن چین‌وچروک و افتادگی پوست مجبور به جراحی زیبایی بودند.

هایفو یا HIFU، به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است. هایفوتراپی نیز درمان لیفتینگ و جوانسازی پوست است که عمدتا برای پوست صورت و گردن استفاده میشود. در هایفوتراپی از امواج فراصوت (Ultrasound) شبیه به سونوگرافی استفاده میشود. روش درمانی در هایفوتراپی کاملا غیر تهاجمی بوده و تنها با تحریک و افزایش تولید کلاژن در لایه های عمیق پوست، موجب بازسازی سلول های آسیب دیده و رشد سلول های جدید در پوست میشود. این درمان حتی در بعضی مواقع، “لیفت سرپایی صورت” نیز نامیده میشود چرا که روند درمان در این روش بسیار سریع، بدون درد و بدون نیاز به دوره نقاهت است.

امواج هایفوتراپی، به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و گرمای حاصل از این امواج با ایجاد آسیب کنترل شده به سلول های پیر، موجب تحریک تولید کلاژن در پوست میشود که اصطلاحا به این روند نئوکلاژنوزیس گفته میشود. فرآیند کلاژن سازیمنجر به سفت شدن پوست شل شده ی قبلی میشود و درنتیجه باعث میشود فرد پوستی زیباتر، سفت‌تر و بدون چین و چروک داشته باشد.

هایفوتراپی یکی از روش های جوانسازی و زیباسازی پوست است که میتواند جایگزین جراحیلیفت صورت شود. از طرفی، افراد جوانتر که نمیخواهند خطرات ناشی از جراحی های لیفت صورت را تجربه کنند،‌میتوانند از مزایای هایفوتراپی بهره مند شوند. اما توجه داشته باشید که هایفوتراپی در موارد افتادگی شدید پوست نمیتواند چندان موثر باشد.

هایفوتراپی در سال ۲۰۰۹، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) با کاربرد لیفت ابروتایید شد. در سال ۲۰۱۴، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، استفاده از هایفوتراپی برای درمان خطوط و چین و چروک ناحیه‌ی خط گردن و بالای سینه را نیز تایید کرد.

کانتور خطوط لبخند و بهبود خطوط چانه و رفع غبغب از دیگر مواردی است که با هایفوتراپی قابل درمان است. در این روش از امواج فراصوت بسیار متمرکز برای نفوذ به لایه‌های زیرین پوست استفاده می‌شود که درنتیجه آن پوست به تولید کلاژن و الاستین تحریک خواهد شد.

بنابراین اگر پوست صورتتان حالت اولیه خود را در اطراف چشم، فک و پیشانی از دست بدهد، HIFU می‌تواند درترمیم آن‌ها به شما کمک کند. بلافاصله بعد از درمان می‌توانید سفتی پوست را مشاهده کنید و با تشکیل کلاژن بیشتر و انقباض بافت همبند این اثرات در هفته‌های بعد قابل‌مشاهده‌تر است.

دستگاه هایفو امواج اولتراسوند را به طور متمرکز به لایه‌ای از پوست که در زیر لایه سطحی قرار گرفته است وارد می‌کند و باعث تحریک کلاژن سازی می‌شود و همین فرایند منجر به سفت شدن پوست می‌شود.

برای توضیح مکانیسم اثر هایفوتراپی لازم است توضیح مختصری درباره لایه‌های پوست بدهیم. میان لایه زیرین پوست (هیپودرم) و ماهیچه راست شکمی، لایه‌ای به نام SMAS وجود دارد که از جنس بافت نرم است و پوست و عضله را به هم متصل می‌کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.