میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتشن یا آرایش دائم، پروسه ای است که در آن رنگ دانه هایی زیر اپیدرم (لایه بالایی پوست) و در لایه ی درمال (لایه دوم پوست) توسط سوزن ریزی تزریق می شوند.

هاشور از لحاظ پزشکی برای کاربرد های نیمه دائمی طراحی شده و روشی ایمن است.

می توان گفت که میکروپیگمنتیشن جایگزین مناسبی برای لوازم آرایش و وقت گیر بودن پروسه انجام آن است.

میکروپیگمنتیشن، یک تکنیک زیبایی است که در هر ناحیه از بدن و با تزریق در ناحیه ی نرمال پوست به وجود می آید.

بهترین حالت انجام هاشور یا میکروپیگمنتیشن وقتی است که توسط متخصص زیبایی ماهر در سالن زیبایی ارغوان، انجام شود تا ظاهری طبیعی برای افراد به وجود آید.

 

تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو

  1. تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو این است که در میکروپیگمنتیشن، رنگ مانند دانه های مو و در جهت رویش موهای ابرو روی پوست می نشیند و مثل تاتو، دیگر یک کادر پررنگ و ناجور وجود ندارد، فقط تارهایی مانند مو با سوزن نازکی داخل ابرو کشیده می شوند که خیلی هم پررنگ و مشخص نیستند بلکه رنگی طبیعی دارند.
  2.  تفاوت دیگر در دستگاه میکروپیگمنتیشن است. امروزه دستگاه هایی برای این کار استفاده می شود که ارتباط اجزای ثابت آن با قسمت های قابل تعویض و یکبار مصرف شان قطع شده و اصطلاحا جریان برگشتی به عقب ندارند و تضمینی بر سلامت انجام آن از نظر انتقال نیافتن بیماری از فردی به فرد دیگر است .
  3. میکروپیگمنتیشن برخلاف تاتو که برای نقاشی کردن روی بدن استفاده می شود، درد و خونریزی کمتری دارد و ماندگار تر است.
    آسیب کمتری به پوست وارد می کند و با تکرار ترمیم چند سال یک بار رنگ آن به قرمزی یا سبزی نمی زند.
  4. در روش میکروپیگمنتیشن بسته به نوع پوست و ویژگی های بدن افراد، التهاب و زخم بسیار کم است و فرد می تواند به راحتی در اجتماع ظاهر شود.
  5. سوزن از مهمترین عوامل تعیین کننده در کیفیت میکروپیگمنتیشن است. کارتریج دستگاه یکبار مصرف است و به جای سوزن های یکبار مصرف در دستگاه های سنتی تاتو به کار می رود که با سیستم بسته ای که دارند، تضمین کننده عدم برگشت خون و انتقال ترشحات از فردی به فرد دیگر است.
    سوزن کارتریج های استاندارد کاملا تیز بوده و با حداقل تخریب بافت، کاشت رنگدانه ها را به نحو مناسبی انجام می دهند .