نخ های لیفت Aptos را در دو نوع قابل جذب و غیر قابل جذب می سازند. نخ‌ های این کمپانی ساخت کشور آلمان بوده و دارای تاییدیه FDA آمریکا و CE اروپا می‌ باشد.

از نخ لیفت APTOS می توان برای درمان مشکلات نواحی مختلفی مانند خطوط چروک افقی و عمودی در پیشانی، لیفت ابرو و ناحیه بیرون چشم و همچنین حجم بخشیدن به گونه های افتاده استفاده کرد. همچنین می توان از نخ لیفت APTOS برای صاف کردن خطوط و چین و چروک اطراف دهان و سفت کردن پوست افتاده پایین فک و لیفت و جوانسازی بخش های مختلف بدن استفاده کرد.

کمپانی Aptos نخ‌های لیفت خود را تنها به پزشکانی که دوره تخصصی لیفت صورت و بدن با نخ‌ های Aptos و متد‌های لیفت این کمپانی را گذرانده اند عرضه می‌ کند، بنابراین مراجعین اطمینان خواهند داشت که عمل لیفت توسط پزشک متخصص و با مهارت انجام خواهد شد.

کلاژن به عوامل رشدی که روی پوست به شدت تاثیر می گذارند، کمک می کند. کلاژن به جز استفاده در ترمیم زخم، به تقویت، پشتیبانی و حجیم سازی پوست نیز کمک می کند. با بالا رفتن سن، بدن به تدریج کلاژن کمتری تولید می کند که منجر به کاهش 80 درصدی ضخامت پوست تا سن 70 سالگی می شود. این از دست رفتن حجم و قوای پوست مهمترین عامل در ایجاد پوست اضافه و چین و چروک می باشد. همانطور که پوست ضعیف تر می شود، دیگر قادر به کمک رسانی کافی به عضلات زیرین نمی باشد، یعنی جاذبه پوست را به سمت پایین می کشد. تزریق کلاژن به پوست وقتی که کشسانی پوست هنوز وجود دارد می تواند به کاهش شلی پوست (به کمک ضخیم کردن و آبرسانی کردن پوست) کمک کند و (با تقویت پوست) از بدتر شدن وضعیت آن جلوگیری می کند. به همین خاطر است که درمان تحریک کلاژن سازی بسیار خوب است، زیرا بدن را مجبور به ساختن کلاژن بیشتر می کند.

نخ لیفت Aptos از بافت های قابل جذبی ساخته می شود و از طریق منافذ ریزی که زیر پوست هستند به ناحیه تحت درمان وارد می شود. انواع مختلفی از نخ ها برای کاربرد های متفاوتی وجود دارند. تمامی این نخ ها کلاژن سازی را تحریک می کنند. این کلاژن ایجاد شده به پوست کمک کرده و آن را ارتجاعی می کند و همانند یک داربست برای پوست عمل می کند.

نخ هایی که مخصوص لیفت کردن ساخته شده اند، قلاب های مخصوص به خود را دارند. این قلاب ها در داخل پوست قرار گرفته و به پوست امکان لیفت شدن می دهند. وقتی نخ پوست را لیفت کرد، کلاژن سازی را نیز تحریک می کند. این کار پوست را تقویت کرده و همزمان لیفت نیز می کند. نخ های Aptos به خاطر داشتن هیالورونیک اسید در بافت خود بسیار ویژه هستند و بعد از درمان، به پوست حالت بهتری می دهند.

به عبارت دیگر، این فرایند جوانسازی مستمر و ادامه داری را برای بافت های صورت فراهم می کند. بیمارانی که به منظور تحریک تولید کلاژن از نخ لیفت استفاده می کنند، بهبود تدریجی را در رنگ پوست و سفتی آن حس می کنند. وقتی که نخ ها در جای خود قرار گرفتند، فرایند ترمیمی بدن به طور مدام فعال می شود، زیرا بدن می خواهد ناحیه نخ گذاری شده را درمان کرده و نخ ها را تجزیه کند. بدن به صورت زیستی جوری برنامه ریزی شده است که وقتی که حضور هر نوع جسم خارجی را در پوست حس کند، به آن پاسخ دهد. خوشبختانه، از آنجایی که در هنگام لیفت، نخ هایی در زیر پوست قرار می گیرند بسیار کوچک هستند، بیمار هیچ کدام از وقایع پاسخ بیولوژیک بدن را حس نمی کند. اکثر مراجعین زمانی که پوست اطراف این نخ ها در حال درمان است، آنها را اصلا حس نمی کنند.

مزایای نخ‌ های لیفت آپتوس نسبت به سایر نخ‌ های لیفت موجود در بازار


مواد به کار رفته در ساخت نوع قابل جذب نخ لیفت APTOS پس از ۱ و نیم الی ۲ سال در بدن حل و جذب می شوند. نخ لیفت APTOS بالاترین ماندگاری را میان نخ های لیفت موجود در بازار دارد. تمام نخ های لیفت می توانند تا حدی کلاژن تایپ ۱ (از نوعی که در بدن افراد بالغ یافت می شود) تولید کنند اما کلاژن تولید شده به وسیله نخ لیفت APTOS از نوع جوانتر است که به آن کلاژن تایپ ۳ گفته می شود. کلاژن تایپ ۳ پوست را لطیف و نرم می کند و به

 

نحوه انجام لیفت صورت با نخ

  • قبل از شروع کار با نخ لیفت، بیماران در ناحیه ای که می خواهند عمل لیفتینگ با نخ را انجام دهند (معمولا در قسمت های میانی صورت، غبغب یا گردن) بی حسی موضعی دریافت می کنند.
  • متخصص پوست یک سوزن ظریف و از قبل نخ شده را به سطح زیر پوست بافت های صورت وارد می کند، به این معنی که سوزن زیر لایه ای از پوست که قابل مشاهده می باشد، وارد می شود. سوزن به شکل دو طرفه از طریق بافت های نرم صورت، گردن یا بدن برای گرفتن، بلند کردن و کشیدن نخ در آن ناحیه قرار داده می شود.
  • پس از بارگذاری نخ ها در قسمت های مورد نظر، کلاژن و بافت فیبری جدید در اطراف نخ ها تشکیل می شود که سبب نگه داشتن بافت و سفت شدن پوست می شود.

پوست خاصیت کشسانی می بخشد و پوست را سفت و محکم می کند. پس از جذب شدن نخ لیفت، میزانی کلاژن جدید و الاستین به جا می ماند که خود باعث شادابی و کشسان شدن پوست و به تاخیر افتادن فرآیند پیری می شود.

آیا نخ های لیفت قابل جذب هستند؟

نیازی به نگرانی نیست که چرا نخ های لیفت زیر پوست باقی مانده اند؛ آن ها تشکیل رشته های فیبری جدید که تشکیل دهنده و تحریک کننده کلاژن هستند را تسهیل می کنند و به طور کلی، در طی چند ماه از طریق یک فرآیند طبیعی به نام هیدرولیز حل می شوند. استفاده از این نخ های جذبی باعث می شوند که شما دیگر هیچ دردی را برای کشیدن بخیه ها تجربه نکنید.

عمل تجزیه و هیدرولیز نخ در پوست، روندی کاملا بدون درد است و به سادگی انجام می شود (هیدرولیز تجزیه شیمیایی نخ ناشی از واکنش آن با آب پوست می باشد). پس از حل شدن نخ ها، کلاژن جدید و بافت های فیبری از قبل در مناطق تحت درمان شکل گرفته اند، بازسازی و اثر خود را در مناطق تحت درمان با لیفتینگ نشان می دهند و جوانی را به ناحیه مورد نظر باز می گردانند.